Najciekawsze utwory royalty-free: Maj 2013Music Tracks of The Month to cykl zestawień podsumowujących najciekawsze utwory, spośród wszystkich nowości publikowanych w Banku Muzyki Soundimage w ciągu miesiąca. Podsumowanie wyróżnia najciekawsze utwory w kategoriach muzyki użytkowej, jak również jest pomocne w szybkim sprawdzeniu co z naszych nowości  jest szczególnie warte uwagi.


Najciekawsze utwory w Soundimage - Maj 2013


1. Its A Mad World (demo | strona z muzyką)
Zwariowana, komediowa, ekscentryczna muzyka w stylu kreskówki „The Looney Tunes”. Chwytliwy, halloweenowy temat syntezatora wsparty na niesfornym akompaniamencie pianina przetykany nonsensownymi, szalonymi wstawkami orkiestry i elektroniki.

2. Sambatastico (demo | strona z muzyką)
Inspiracja utworem Soul Bossa Nova Quincy Jones'a. Latynoskie rytmy, chwytliwa, niefrasobliwa melodia fletu, synkopy dęte i humorystyczne wstawki wokalne: „Sambatastico!".

3. Sixties Sensation (demo | strona z muzyką)
Szybki, komediowy, żywiołowy kawałek funkowy w stylu lat 60/70. Austin Powers i James Bond, kicz, retro i humor. Bombastyczne frazy dęciaków, wijąca się wokół nich nitka syntezatora i gitara.

4. Step Up (demo | strona z muzyką)
Oryginalny, szybki, zwariowany kawałek łączący poszatkowany bit drum’n’bass z elementami jamajskiego Raggamuffin (wokalizy, puls reggae). .

5. Just Friends (demo | strona z muzyką)
Optymistyczny i pomyślny utwór w średnim tempie. Motywujący, pozytywny charakter. Sprawdzi się dobrze w prezentacjach typu business/corporate, jak również jako muzyka w programach TV.

6. Subway (demo | strona z muzyką)
Nastrojowy, zmysłowy chillout. Subtelny rytm, delikatnie pulsujące dźwięki. Utwór kojarzący się z dobrym smakiem, luksusem i elegancją. Znajdzie również zastosowanie w produkcjach o charakterze biznesowym.

7. Tea Ceremony (demo | strona z muzyką)
Spokojna kompozycja o orientalnym azjatyckim brzmieniu. Tradycyjne chińskie instrumentarium. Spokojny, nieśpieszny, uduchowiony, pozytywny nastrój.

8. Whale (demo | strona z muzyką)
Spokojny, klimatyczny utwór w stylistyce Business / News. Bardzo dobra propozycja do wszelkich plansz informacyjnych, wykresów i prezentacji nie tylko o charakterze biznesowym. Bardzo dobrze sprawdzi się również w centrali, jako muzyka on-hold.

9. The Secret Path (demo | strona z muzyką)
Wolny, orkiestrowy utwór w estetyce czarnej komedii nawiązujący klimatem do Harry’ego Pottera albo Adams Family. Tajemnicze, skradające się partie pizzicato, magiczne, nieco ponure frazy czelesty, harfy i fletu oraz psotne melodie thereminu.

10. Feel Me Up (demo | strona z muzyką)
Wyluzowany, wakacyjny house oparty na ciepłych, przydymionych akordach elektrycznego pianina. Transparentna produkcja, podkładowy charakter, umiarkowany poziom energii.

11. Funky Digits (demo | strona z muzyką)
Eleganacki, motoryczny house z euforycznymi partiami syntezatorów. Lekka, współczesna, bardzo optymistyczna muzyka podkładowa o umiarkowanym poziomie energii.

12. Pulse (demo | strona z muzyką)
Bardzo pozytywny kawałek łączący w sobie elementy dance i progressive house oparty na powtarzającym się, chwytliwym riffie syntezatora. Transparentna produkcja, podkładowy charakter, umiarkowany poziom energii.

13. Creative Corporates 01 (demo | strona z muzyką)
Triumfalna i podniosła kompozycja, brzmienie typowe dla muzyki do serwisów informacyjnych. Doskonale pasuje do produkcji o tematyce biznesowej, ekonomicznej i gospodarczej.


Licencję na wykorzystanie, zarówno tych jak i tysięcy innych utworów, można kupić on-line bezpośrednio na stronie Banku Muzyki Soundimage

0 komentarze:

Publikowanie komentarza

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...